A Filozófia műhely 1995-ben indult Borbély Gábor vezetésével. Több év átmeneti időszak után 2002-ben alakult újra Boros Gábor irányításával, 2002. decembere óta pedig Faragó Szabó István a műhelyvezető. A műhely tagjai elsősorban a Collegium filozófia szakos hallgatói, mellettük azonban nyitottak vagyunk az összes jelenlegi és korábbi bölcsész, társadalomtudományi és TTK-s hallgató felé is. Fő célunk az egyetemi filozófiai képzést kiegészítő, különböző specializációk irányába mutató műhelymunka végzése. Emellett a Collegium hallgatói számára a nem-szakos filozófiai képzést is biztosítjuk. További fontos célkitűzésünk előadó- és vitaestek szervezése a Collegium keretein belül; publikációk, tanulmánykötetek közzététele.

Talán a legfontosabb vívmány, hogy az elmúlt években a szakma kiválóságai közül -- és nem csupán az ELTE-n oktató szaktekintélyektől számos elismerő visszajelzés érkezett a műhely tagjainak kiváló vitakészségéről és felkészültségéről, és egyben szándékukat is jelezték, hogy szívesen visszatérnének újabb közös alkalmakra.

Csak ízelítőül néhány jelentősebb név: Kelemen János, Ludassy Mária, Steiger Kornél, Weiss János, Boros Gábor, Borbély Gábor, Rédei Miklós, Kendeffy Gábor; a fiatal, de már most is tekintélyesnek számító kutatók/tanárok közül Demeter Tamás, Schmal Dániel, Szabó Zsigmond, Ulmann Tamás, Olay Csaba, Mekis Péter, Ciszter Kálmán. Ami a kapcsolatépítést illeti: a Fenomenológiai műhely és az Eötvös Collegium Filozófia műhelye rendszeres együttműködési kapcsolatot alakított ki.

A tagok szerény számánál és érdeklődésük diszciplinárisan szerteágazó voltánál fogva nem célszerű az egyetemi órákkal párhuzamos kurzusokat szervezni a műhelytagok számára, hanem, a látszólagos hátrányból előnyt kovácsolva, a mindenkori változó igényeknek megfelelően kerül sor az órák összeállítására.

A műhely tutoriális rendszere a bolognai rendszer következtében fellépő egyenetlenségeket kompenzálja. A legképzetebb és pedagógiai vénával is megáldott műhelytagok szisztematikusan foglalkoznak az újonnan felvettek felkészítésével: a rendszeres összejövetelek alkalmával mindegyikük lehetőséget kap arra, hogy bemutassa kutatási területét, elért eredményeit.

A műhely elérhetősége: ecfilozofia@gmail.com.